BERRTEKS Tekstil Mak. San. Tic. Ltd. Şti. aileden gelen 50 yıllık iş tecrübesiyle, 1989 yılında tekstil makineleri imalatına ve 2000 yılında şönil iplik üretimine Gaziantep’ te başlamıştır. Zaman içinde ürün çeşitliliğini geliştirerek tekstil pazarında aranan bir şirket olmuştur.

Berrteks tekstil olarak teknolojik gelişmeleri ve müşteri ihtiyaçlarını göz önüne alarak 2013 yılında Polyester tekstüre iplik üretimine başlamıştır. Şuanda Gaziantep Organize Sanayi Bölgesinde 13000m2 si kapalı , 26.000 m2 alanda modern üretim tesisleri ve makinalarıyla (Pafa, Mispa, Oerlikon Barmag, Ssm etc.), kendi boyahane ünitesi (Bellini, Thies, Şener ve Sholl), uzman ve deneyimli kadrosuyla aylık 170 ton şönil iplik, 550 ton Friksiyon tekstürize iplik ve 250 ton hava tekstürize iplik (DTY, ATY) üretimine çile ve bobin iplik boyama şeklinde devam etmektedir.

Kaliteyi ön planda tutmayı ilke edinen Berrteks tekstil her gün daha iyiye nasıl ulaşırım diye işletmesinde ki; Polyester hava tekstürize (ATY), Friksiyon tekstürize (DTY) Akrilik şönil, Polyester şönil, Pamuk şönil, Mikro şönil, Viskon şönil karışımlı şönil ipliklerini istenilen renkte ve numarada en kaliteli şekilde müşterilerine sunmaktadır.

Değişime ayak uyduramayan firmalar ayakta kalamaz düşüncesiyle Türkiye’de ve Dünya’da gelişen ve değişen taleplere hızlı cevap verebilmek için; teknolojisini sürekli yenileyen, en kaliteli hammaddeyi ve boya kimyasallarını kullanan, iş birliği içinde olduğu tedarikçi firmalarla iyi ilişkiler içinde olan bir firmadır. Bunun neticesinde; değişen müşteri taleplerine karşı kaliteli ve hızlı servis verebilen elit bir tekstil kuruluşudur. Yakın zamanda yeni yatırımlarıyla üretim hacmini genişletip ürün yelpazesini de genişletecektir.

Berrteks Tekstil müşteri memnuniyeti, insan sağlığı ve çevreye duyarlı anlayışıyla; boya kimyasalları, hammadde, ambalaj ve doğal kaynakları dünya standartlarına uygun şekilde temin etmektedir. Ürünler modern üretim tesislerinde işlenerek kaliteli ürün ve hızlı servis imkanı sağladığından, markalaşmanında getirdiği sorumlulukla tekstil sektöründe öncü bir kuruluş olmanın haklı gururunu yaşamaktadır.