HAVA VE FRIKSIYON TEKSTURE POLYESTER (DTY – ATY)
Hava tekstüre ve Friksiyon tekstüre polyester ipliklerinin üretimini 70 dn ve 3000 dn aralağında sınırsız renk çeşitleriyle; tek kat, çift kat, üç kat melanj, ekru, mat, yarı mat ve süper parlak şeklinde Gaziantep Organize Sanayi bölgesinde üretmekteyiz .

ŞÖNİL
Aylık 170 ton üretim kapasitesiyle Akrilik şönil, Polyester şönil, Viskon şönil, Pamuk şönil ve Polyester- Akrilik karışımlı şönil iplik üretmekteyiz. Üretimimiz sınırsız renk çeşidi ve 1 nm ve 10 nm aralığında devam etmektedir. Müşteri isteklerine göre özel sipariş ve arge çalışması yapılmaktadır.

İPLİK BOYAMA
Boya kazanlarımız son teknoloji olup (Bellini, Thies, Şener ve Sholl) müşterinin ihtiyaçlarına göre 100 kg dan 1000 ton‘a kadar çile ya da bobin boyama yapılabilmektedir.

MAKİNE ÜRETİMİ
1989 yılında Copuroglu ailesi tarafından Gaziantepte kurulan Berrteks Makine tekstil ve halı firmalarının ihtiyacı olan tam otomatik ve yarı otomatik bobin makineleri üretmektedir. Özellikle son yıllarda yaptığı yatırımlarla tam otomatik bobin birleme makinesi yaparak seri üretimine devam etmektedir. Üretimine düğümleyici akrilik iplik birleme ve yapıştırıcı polip iplik birleme makineleri üreterek devam etmektedir.

Berrteks makine müşteri memnuniyetini ve güveni esas alan yaklaşımıyla üretmiş olduğu makinelerine garanti veren ve aldığı olumlu referanslarla, daha çok çalışan ve üreten yenilikçi bir firmadır.